Hakkımızda

Türkiye Entomoloji Derneği

Türkiye Entomoloji Derneği, Prof. Dr. Niyazi LODOS öncülüğündeki entomoloji bilimiyle ilgilenen bir grup tarafından 1976 yılında kurulmuştur.

Derneğin amacı, entomoloji ile ilgili bilimsel araştırmaları tanıtılması, yayılması ve sevdirilmesine çalısmak, bu alanda çalışanları teşvik etmek ve aralarındaki ilişkileri düzenleyici faaliyetlerde bulunmak, mesleki formasyonlarının gelişmesine ve menfaatlerinin korunmasına yardımcı olmak, araştırma ve benzeri kurumlarla gerekli her türlü işbirliğini saglamaktır.

Dernek bu amacını gerçeklestirmek için:

-Amacina uygun her türlü yardımda bulunur ve bilimsel bir dergi yayınlar.

-Entomoloji dalında çalısan elemanların bilimsel niteliklerinin geliştirilmesine yardımcı olacak her türlü konferans, seminer, toplantı ve inceleme gezileri düzenler ve bu gibi faaliyetlere katılır.

-Araştırıcıların kendi konularında yurt içinde veya yurt dışında ihtisas veya doktora yapmalarını teşvik eder ve gerekli kolaylıkların sağlanmasına çalışır.Daha fazla bilgi için:

Türkiye Entomoloji Dergisi

Ege Üniversitesi Kampüsü PTT Şubesi, P. O. Box: 10

35100 Bornova, İzmir, Turkey

e-mail: dernek@entomoloji.org.tr

web   : http://www.entomoloji.org.tr

Entomological Society of Turkey

 

The Entomological Society of Turkey was founded in 1976 by Prof. Dr. Niyazi LODOS and a group of people interested in entomology.

The ultimate aim is to advance the scientific researchers in the field of entomology, to spread and provide data, to encourage collaborations among researchers, to assist entomologists to improve their professional capacity and to establish links at national and international levels and thus promote collaboration. The Society has organized 10 national and 1 international congresses on entomology and biological control since its foundation. Taking these aims into account, the society has been publishing a reviewed journal quarterly since 1977.

For additional information:

Türkiye Entomoloji Derneği

Ege Üniversitesi Kampüsü PTT Şubesi, P. O. Box: 10

35100 Bornova, İzmir, Turkey

e-mail  : dernek@entomoloji.org.tr

http://www.entomoloji.org.tr